Kategoria

Nowości

Wysokociśnieniowe urządzenie gasnicze POWERJET

34 695.00 ZŁ netto
42 674.85 ZŁ brutto

Producent: Brandschutztechnik Müller

Numer katalogowy: 110310

POWERJET jest to przenośne urządzenie gaśnicze wyposażone w wysokociśnieniową pompę ze zbiornikiem, przeznaczone do gaszenia małych pożarów wodą lub pianą oraz spłukiwania plam substancji chemicznych (również ropopochodnych).

 

Konstrukcja POWERJET pozwala na umieszczenie urządzenia na samochodach pożarniczym w miejscu motopompy. Urządzenie wytwarza mgłę wodną, która odcinając dopływ tlenu bardzo szybko gasi pożar, jednocześnie zabezpiecza ratowników przed działaniem wysokiej temperatury. Silnik uruchamia się lekko za pomocą cięgna ręcznego lub rozrusznika elektrycznego W chwili naciśnięcia dźwigni prądownicy automatycznie uzyskujemy ciśnienie robocze.

Zawartość zbiornika (100 litrów) pozwala prowadzić akcję gaśniczą przez 5 minut przy maksymalnym ciśnieniu 180 bar. Zbiornik można napełniać wodą z sieci hydrantowej przez nasadę Ø 52 lub przez pokrywę w zbiorniku. POWERJET może również zasysać wodę z dowolnego źródła za pomocą węża ssawnego. Uzupełnianie wody przez pokrywę może się odbywać także podczas pracy urządzenia.

POWERJET przy zastosowaniu odpowiedniego ciśnienia może być wykorzystany do mycia samochodów, elewacji budynków, elementów budowlanych itp. 

Parametry

silnik HONDA 13 KM
pojemność zbiornika (l) 190
pojemność zbiornika na środek pianotwórczy (l) 6
wydajność (l/min) 20
ciśnienie (bar) 40-180
regulacja ciśnienia płynna
pojemność silnika (ccm) 389
paliwo PB95
zużycie paliwa (l/h) 3,29
długość węża (m) 30
szerokość (mm) 1030
głębokość (mm) 700
wysokość (mm) 720
masa (kg) 190
  • * pole obowiązkowe

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij